Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domy z bali
#1
Budowa domów z bali w ostatnich latach nabrała rozpędu. Jak myślicie, dlaczego ludzie zdecydowali się budowę tego typu domów?
"Lepiej śpiewać niż się gniewać"
Odpowiedz
#2
Domy drewniane generalnie są „lżejsze”, tańsze w utrzymaniu (energooszczędne), bardziej przyjazne dla środowiska. Poza tym szybciej się je buduje i oczywiście po tańszych kosztach. Myślę, że te czynniki, które wymieniłem, są najważniejsze. Ogólnie rzecz biorąc, rośnie świadomość w społeczeństwie i dotyczy to także budownictwa.
"Pióro dobre tylko pisarz gałgan"
Odpowiedz
#3
Niemniej jednak zauważyłem, że jednak jak ktoś planuje mieszkać w domu przez cały rok, to jednak najczęściej decyduje się na dom murowany. Drewno jest wykorzystywane przeważnie do budowy domków letniskowych.
"Żaden czas nie jest twój tylko ten co minie"
Odpowiedz
#4
Dokładnie, drewno najczęściej wykorzystuje się do budowy domków letniskowych. Domy, w których mieszkamy na co dzień, są przeważnie murowane, może poza tymi budowanymi w rejonach górskich. Co warte uwagi, podobne właściwości do drewna ma pianka poliuretanowa, którą stosuje się w głównej mierze do ocieplenia dachów, poddaszy czy do izolacji fundamentów. Również jest przyjazna dla środowiska, działa przeciwgrzybiczo i przeciwpleśniowo, zapewnia doskonałą szczelność, jest materiałem termoizolacyjnym. Dodatkowe szczegóły na temat pianki PUR, np. odnośnie jej zalet, można bez problemu znaleźć na stronie http://www.alfapianka.pl/pianka-poliuretanowa/.
"Przy zgodzie to i dobre kluski na wodzie"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

sztuczne kwiaty

regały magazynowe