Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukowanie w technologii 3d , jakie ma zastosowanie ? Wiadomości ogólne.
#1
Witam serdecznie. Ostatnio natknęłam się na jakąś wzmiankę na temat druku w technologi 3d . Czy może macie jakieś bardziej szczegółowe informacje gdzie znajduje zastosowanie druk 3d itd.
Odpowiedz
#2
Witaj, tak się składa, że ja troszkę się interesuje drukiem 3d. Otóż drukarki 3d znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach i gałęziach życia. Drukuje się dla  przemysłu- bo można drukować pojedyncze egzemplarze klub krótkie serie produkcyjne, drukuje się dla medycyny -  głównie protezy , które są indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta, drukuje się dla lotnictwa, jeden z głównych potentatów w wytwarzaniu samolotów, już testuje cześć wydrukowane w 3d drukuje się dla branży meblowej, a nawet drukuje się jedzenie. Można też drukować dla przemysłu budowlanego. W Chinach wydrukowano już kilka domów w technologii 3d.Jak widać na powyższych przykładach druk 3D może odnaleźć swoje zastosowanie w niemalże wszystkich branżach, jednak trzeba pamiętać, że wykorzystanie go w przemyśle masowym jest dużą inwestycją dla fabryk. Profesjonalne drukarki 3D to wysoki koszt dla firmy i o ile czas na wyprodukowanie jednego elementu będzie tak długi jak dzisiaj, drukarki 3D nie wyprą tradycyjnej produkcji seryjnej. Dlatego też przy produkcji, gdzie trzeba wytworzyć tysiące, albo nawet setki tysięcy jednakowych egzemplarzy raczej nie bierze się druku 3D pod uwagę. Fantastycznie odnajduje się natomiast, gdy zależy nam, aby uzyskać coś nietypowego i indywidualnie dostosowanego do odbiorcy.
Odpowiedz
#3
Mnie najbardziej interesuje zastosowanie druk w medycynie, może wiesz coś więcej .
Odpowiedz
#4
Aktualnie najbardziej powszechnym sposobem użycia druku przestrzennego w medycynie estetycznej jest wytwarzanie implantów zębów. Standardowo wykonanie implantu pochłania wiele czasu i wymaga przynajmniej trzech wizyt w gabinecie. Dzięki wydrukowi 3D możliwe jest wykonanie w czasie jednej wizyty implantu doskonale dopasowanego do zgryzu. Medycyna ma już za sobą udane operacje, gdzie zastosowanie drukarki 3D umożliwiło wykonanie przeszczepu twarzy który po raz pierwszy był przeprowadzony u pacjenta z Gliwic.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

sztuczne kwiaty

regały magazynowe