Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stal nierdzewna a meble
#1
Masz już dosyć niepraktycznych mebli drewnianych w restauracji, którą zarządzasz? Chodzi nam oczywiście nie o meble w głównej sali dla gości, ale o meble przeznaczone do funkcjonowania na tzw. zapleczu i w kuchni, gdzie w charakterystycznych warunkach przechowuje i magazynuje się żywność. Jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie, meble ze stali nierdzewnej przewyższają zdecydowanie meble drewniane, bardzo wrażliwe na wilgoć oraz zapachy.

[Obrazek: meble_ze_stali.jpg]

Może zarządzasz restauracją od 30 lat i właśnie zauważyłeś, że dotychczas stosowane meble powoli przestają zdawać egzamin i wręcz proszą się o wymianę? Przejrzyj więc oferty sklepów internetowych, na których stronach każdego niemal dnia pojawiają się nowe modele mebli ze stali. Błędne jest myślenie, że takie meble są bardzo trudne w eksploatacji, a do tego ciężkie. Ich czyszczenie wymaga minimum wysiłku. Wypolerowane emanują naturalnym błyskiem, który podkreślić może piekło każdej, nawet najskromniej urządzonej kuchni. Nie ma lepszych mebli do zagospodarowania w chłodniach, gdzie przechowuje się mrożone mięsa, nabiał oraz alkohole.

    Meble ze stali nierdzewnej kupić można za gotówkę w każdym branżowym sklepie sprzedającym wyposażenie gastronomiczne. Jeśli dopiero zakładasz własną restaurację lub na wstępie brakuje Ci funduszy na to, aby kupić cały zestaw mebli – zawsze możesz postarać się o korzystne raty. Nierdzewne zabudowy do lodówek, czy kuchenek oraz piekarników są bardzo bezpieczne w eksploatacji. Rozmrażające się mięso czy warzywa, pozostawione na blacie ze stali nierdzewnej, nie stworzą zagrożenia dla struktury mebla. Wystarczy wodę przetrzeć suchą szmatką i będzie po problemie. Inaczej jest w przypadku mebli drewnianych. Tutaj woda ignorowana przez dłuższy czas sprawi, że meble będą wilgotnieć i niszczeć od wewnątrz. Z cieczy pochodzącej z produktów spożywczych przenikać do drewna będzie także zapach, który pod wpływem czasu zmieni się w bardzo niekorzystną woń. Czy tego chcemy dla naszych kuchni? Pora więc jak najszybciej zacząć myśleć praktycznie i stare, drewniane meble wymienić na nowoczesne formy. Stabilne, wytrzymałe, a przy tym niezwykle estetyczne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

sztuczne kwiaty

regały magazynowe